GİZLİLİK POLİTİKASI

GİRİŞ

Gizliliğiniz bizim için önemlidir. Bu bildirim, ne tür bilgilerin toplandığı ve izlendiği, bilgilerin nasıl kullanıldığı ve kimlerle paylaşıldığı da dahil olmak üzere sitemizdeki bilgilere ilişkin uygulamaları açıklamaktadır.

KİŞİSEL BİLGİLER

Genel olarak, kim olduğunuzu belirtmeden ya da kişisel bilgilerinizi vermeden web sitemizi internet üzerinde ziyaret edebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda biz size ait bilgilere gereksinim duyabiliriz. Örneğin, sipariş vermek, iletişim kurmak için ya da bir iş başvurusuyla ilgili olarak sizden bilgi istenebilir. Bir işlemi tamamlamak ya da size daha iyi hizmet vermek için bu bilgileri kullanabiliriz.

İnternet üzerinden bu bilgileri sizden almadan önce bunları nasıl kullanacağımız konusunda sizi bilgilendirmek isteriz. Bize bu bilgilerin, isteklerinizin karşılanması sonrasında, ileride sizle bağlantı kurmak için kullanılmasını istemediğinizi belirtirseniz, isteklerinize saygı gösteririz. Bize bir başkası, örneğin eşiniz ya da bir iş arkadaşınız hakkında kişisel bilgi verirseniz, onların iznini aldığınızı varsayarız.

KİŞİSEL BİLGİLERİN KULLANILMASI VE PAYLAŞILMASI

Kişisel bilgileriniz şu durumlarda kullanılabilir:

 • İsteklerinizin Akdoğan Otomotiv ya da isteklerinizi karşılamakla yükümlü diğer taraflarca karşılanması için,
 • Müşteri memnuniyeti anketleri, pazar araştırması ya da belirli işlemlerle ilgili olarak sizinle temas kurmak için,
 • İlgili kullanıma izin verdiyseniz, pazarlama amaçlarıyla Akdoğan Otomotiv ve belirli kuruluşlar tarafından.
 • Bir Akdoğan Otomotiv çözüm ortağı'nı ya da yetkili satıcısını temsil ediyorsanız Akdoğan Otomotiv ile sizin aranızdaki iş ilişkisini geliştirmek için.
 • Web sitemizde Akdoğan Otomotiv'in kişisel bilgilerinizi nasıl kullanabileceği ve kimlerle paylaşabileceği ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Ziyaret sonrasında web sitemize bağlı olarak, belirtilen durumlardan bir ya da birkaçı geçerli olabilir. Örneğin, web sitemizden bir katalog talebinde bulunursanız, bilgileriniz işlem isteğinizin yerine getirilmesi başlıklı paragrafta açıklandığı biçimde kullanılır.

  OTOMATİK OLARAK TOPLANAN KİŞİSEL OLMAYAN VERİLER

  Web sitemize eriştiğiniz zaman, kişisel olmayan verileri (örneğin, kullanılan internet tarayıcısı ve işletim sisteminin türü, geldiğiniz web sitesinin alan adı, ziyaret sayısı, sitede harcanan ortalama süre, görüntülenen sayfalar) otomatik olarak toplayabiliriz (yani kayıt ile değil). Web sitemizin çekiciliğini izlemek ve performansını ya da içeriğini geliştirmek amacıyla bu verileri kullanabilir ve iş ortaklarımız ile paylaşabiliriz.

  İŞLEM İSTEĞİNİZİN YERİNE GETİRİLMESİ

  Akdoğan Otomotiv'in web sitesinden herhangi bir şey, örneğin bir ürün ya da hizmet, bir geri arama ya da belirli pazarlama malzemeleri isterseniz, isteğinizi yerine getirmek için sağladığınız bilgileri kullanırız. İsteğin yerine getirilmesi sırasında yardım almak için, bu bilgileri başkalarıyla, örneğin firmamızın diğer bölümleri; yetkili satıcıları/çözüm ortakları, finans kuruluşları, nakliye şirketleri, posta hizmetleri ya da hükümet yetkilileri (örneğin, gümrük yetkilileri) ile paylaşabiliriz. Bir işlemle bağlantılı olarak, müşteri memnuniyetine ilişkin incelemelerimizde ya da pazarlama araştırmaları için sizinle iletişim kurabiliriz.

  BİLGİ GÜVENLİĞİ VE NİTELİĞİ

  Kişisel bilgilerinizi ve niteliğini korumayı amaçlarız. Bilgilerinizin güvencede olması ve niteliğinin korunması için, bazı önemli bilgilerin iletilmesinde şifre kullanılması gibi uygun önlemler ve işlemler uygularız.

  EK BİLGİ SAĞLANMASI

  Bazı durumlarda, web sitesinden sağladığınız bilgilere ek olarak, farklı kaynaklardan, örneğin adresinizi doğrulayan bilgiler ya da işletmenizle ilgili başka bilgiler alabiliriz. Buradaki amacımız, topladığımız bilgilerin doğrulanması ve size daha iyi bir hizmet sağlayabilmek için yardım almaktır.

  YASALARIN GEREKTİRDİĞİ İFŞA DURUMLARI

  Bazı durumlarda, adli makamlardan ya da hükümetten gelen celpname, müzekkere ya da emirlerle kişisel bilgilerin ifşa edilmesi gerekebileceğini bilmelisiniz.

  ÇOCUKLAR

  Akdoğan Otomotiv, yürürlükteki kanunlar gerektirdiği takdirde, önceden ebeveynlerinden izin almaları konusunda ısrar etmeden çocuklardan kişisel bilgileri kasıtlı olarak toplamaz. Bir çocukla ilgili kişisel verileri, kanunlar izin verdiği müddetçe, yerel yasa ve yönetmeliklere uygun olarak ebeveyn iznini talep etmek ya da bir çocuğu korumak için kullanacak ya da açıklayacağız. "çocuk" veya "çocuklar" tanımı ulusal ve bölgesel kültürel adetlerin yanı sıra, yürürlükteki yasalara göre dikkate alınmalıdır.

  DİĞER WEB SİTELERİNE BAĞLANTILAR

  Akdoğan Otomotiv, web sitesi dahilinde başka sitelere bağlantı (link) verebilir. Akdoğan Otomotiv, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

  YARGI DAİRESİ

  Bu web sitesi ile ilgili tüm yasal süreçlerde Türk Hukuku uygulanacaktır. Web sitesi ile ilgili cezai veya hukuki her türlü uyuşmazlıktan dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın halinde Bursa Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

  KAYITLARIN GEÇERLİLİĞİ

  Kullanıcı, işbu sözleşmeden doğabilecek ihtilaflarda Akdoğan Otomotiv’in kendi veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik ve sistem kayıtlarının, ticari kayıtlarının, defter kayıtlarının, mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının muteber bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, Akdoğan Otomotiv’in yemin teklifinden ber’i kıldığını ve bu maddenin HUMK 287. madde anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

  İLETİŞİM

  Akdoğan Otomotiv kişisel verilerinizi gözden geçirmek ve her tür yanlışlığı düzeltmek, değiştirmek veya silmek için iletilen makul taleplere cevap verecektir. Akdoğan Otomotiv gizlilik politikası hakkında herhangi bir sorunuz veya görüşünüz varsa (örneğin kişisel bilgilerinizi gözden geçirmek ve güncellemek için) lütfen "akdoganotomotiv@hotmail.com" mail adresinden bize soru ve görüşlerinizi gönderin.

  DEĞİŞİKLİKLER

  İnternet geliştikçe veri gizliliği koruma politikamız da gelişecektir. Değişiklikleri bu sayfada gizlilik politikası adı altında yayınlayacağız. Bilgilerinizi güncel tutmak için bu sayfayı düzenli olarak kontrol ediniz.

  akdoganotomotiv@hotmail.com

  KULLANIM ŞARTLARI

  1. MADDEYenilik ve güncellemelere bağlı olarak sunulan bilgilerde ve içerikte değişiklik meydana gelebilecektir.

  2. MADDEAkdoğan Otomotiv herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin kullanma koşullarında değişiklik yapma ya da yeni veya ek koşullar getirme hakkına sahiptir. Gerekli tüm kullanım koşullarından haberdar olunması için yapılan değişiklikler sayfamızda sunulacaktır. Bu tarz bir değişiklikten sonraki kullanım, söz konusu değişiklilerin kabul edildiği anlamına gelir.

  3. MADDEKullanım koşullarını kabul ederek web sitemizden herhangi bir şekilde yararlanmanız halinde yapacağınız bütün işlemlerle ilgili sorumluluğu kabul etmiş sayılırsınız. Kullanıcı kaynağı ne olursa olsun sitede yer alan site içeriğine veya site üzerinden gerçekleştirilecek her türlü iletişime göre girişimde bulunmak ya da bulunmamak hakkına sahiptir. Bu konuda verilecek kararın hukuki sonuçları web sitemize bağlanan kullanıcının şahsına aittir. Akdoğan Otomotiv bu konuda herhangi bir sorumluluk üstlenmez.

  4. MADDEAkdoğan Otomotiv, web sitesi üzerinden sağlanan içerik ve hizmetlerin, kanuna veya hukuka aykırı olarak kullanılması dâhil her türlü kullanım sebebiyle ortaya çıkabilecek maddi, manevi, hukuki, mali sonuçlardan veya kazanç kayıpları gibi dolaylı zararlardan sorumlu tutulamaz. Akdoğan Otomotiv, site üzerinden erişilen kaynaklarda yer alan her türlü, görüş, bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistikî şekil ve değerlerin doğruluğu ve yeterliliğini hiçbir şekilde garanti etmemektedir. Web sitemiz üzerinden erişilen kaynaklardaki hata ve eksikliklerden, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, gecikme, eksiklik, yanlışlık veya veri yayınının durdurulmasından, erişilen bilgilerin kullanılması sonucunda uğranılabilecek doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı Akdoğan Otomotiv sorumlu tutulamaz. Akdoğan Otomotiv önceden herhangi bir bildirime gerek olmaksızın söz konusu veri akışını durdurabilir, iptal edebilir, bilgileri değiştirebilir ve/veya ortadan kaldırabilir.

  5. MADDEBu site kullanıcıların istifadesine olduğu gibi sunulmakta olup, yasalar tarafından izin verilen en geniş şekliyle, yazılı ya da sözlü, özel veya genel herhangi bir garanti içermemektedir.

  6. MADDEAkdoğan Otomotiv, web sitesinde yer alan işlev ve içeriğin güvenli ve hatasız olduğu, kusurların giderileceği ya da bu sitenin hizmete sunulmasında kullanılan sunucu ile beraber sitenin kendisinin ya da 3. şahıslara ait alt ve üst sitelerin/bağlantıların virüs ya da başka zararlı içerik taşımadığı garantisini vermez.

  7. MADDEAkdoğan Otomotiv, site ve sağlanan içeriğin; tüm beklenti, amaç ve özel ihtiyaçları karşılayacağı, kesintisiz ve yeterli kalitede olacağı yönünde açık ya da zımni bir taahhüt vermemektedir. Akdoğan Otomotiv, site veya site içeriği nedeniyle; kar kaybı gibi sonuç olarak ortaya çıkan zararlardan, netice zararlarından veya dolaylı zararlardan dolayı ziyaretçi yada kullanıcılara karşı hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir. Akdoğan Otomotiv, önceden haber vermeksizin genel olarak site yayına son verme, kapatma, sitede yer alan bütün içeriği, görsel tasarımı ve benzeri unsurları kısmen ya da tamamen değiştirme, kullanım dışı bırakma veya ücretli hale getirme hakkını saklı tutar.